ПРО ВАРИКОЗ 2022-12-04T16:15:53+00:00

Про варикоз

1.1. Як працює венозна система і що відбувається при розвитку хвороби

Кровотік у венах ніг здійснюється по глибоких , поверхневих і перфорантних венах. У нормі кров по венах тече у напрямку до серця, при цьому 85-90% кровотоку припадає на глибокі вени. Навантаження на поверхневі вени в нормі невелика (не більше 15%), що обумовлено скиданням надлишків венозної крові по перфорантних венах в глибокі вени.

Постійне повернення крові з нижніх кінцівок до серця забезпечується двома основними факторами. Перший з них – робота так званої «м’язово-венозної помпи». При скороченні м’язів гомілки, стегна і стопи під час ходьби вени стискаються і кров проштовхується вище. У фазу розслаблення м’язів вени розширюються, кров спрямовується вниз, чому перешкоджає другий фактор забезпечення венозного відтоку – клапани. Порушення їх функції призводить до появи так званого «рефлюксу», тобто зворотного руху крові. В результаті розвивається венозний застій, основним наслідками якого є порушення повноцінного постачання тканин ніг киснем і варикозне розширення вен.

Варикозна хвороба зустрічається у 20-40% населення розвинених країн світу. Довгий час варикоз проявляється тільки косметичним дефектом, однак прогресування захворювання призводить до появи хворобливих відчуттів, набряків стоп і гомілок, а в запущених стадіях до потемніння шкіри в нижній третині гомілки, запальним змінам і трофічних виразок.

Варикозне розширення вен здавна відомо людству. Це підтверджують, зокрема, розкопки поховання Mastaba в Єгипті (1595 – 1580 рр. до н. е.), де була знайдена мумія з ознаками варикозно розширених вен і лікування венозної трофічної виразки гомілки. За образним висловом J. van der Stricht (1996) варикозна хвороба з’явилася «платою людства за можливість прямоходіння». «Варикоз» походить від лат. «Varix, varicis» – здуття. При цій хворобі відбувається варикозне розширення підшкірних вен, порушення відтоку крові по ним з розвитком застійних змін в нижніх кінцівках.

На підставі тривалого вивчення варикозної хвороби більшість вчених прийшли до переконання про спадкове, генетично детермінованому характері захворювання. Причиною варикозного розширення вен є спадкова слабкість їх стінки. Венозні клапани відбуваються стінки вен. Складаються в нормі їх двох стулок, які орієнтовані в бік серця. В області прикріплення клапана до стінки, діаметр вени дещо більше. У нормі при змиканні стулок клапана кров з вищого відділу не може проникнути в ніжній. Клапани по венах розподілені неоднаково. Якщо клапан з якихось причин повністю не змикається, то кров рухається вгору-вниз, чим спричиняється венозний застій і варикозне розширення вен, розташованих нижче непрацюючого клапана. При варикозному розширенні вен виникає прогресуюча недостатність нижче розташованих венозних клапанів і кров не може по варикозно розширеній вені рухатися в напрямку до серця. Виникає її застій, що проявляється набряками, гіперпігментацією, тромбофлебітом, а в запущених випадках трофічними виразками.
Існують дві основні проблеми, пов’язані із варикозною хворобою: косметична й функціональна. Основною зовнішною ознакою варикозної хвороби є розширення підшкірних вен з утворенням варикозних вузлів або дрібних внутрішньошкірних судин.

Телеангіектазії – це судинний малюнок синього або червоного відтінків, що нагадує «зірочки», «павутинки» або «сіточки». Зірочки створюють не тільки косметичні проблеми. У 50% випадків вони поєднуються з вираженим дискомфортом: набряком, почуттям тяжкості і оніміння ніг, судомами литкових м’язів ночами і ін. Ці симптоми є ознаками венозної недостатності ніг, що розвивається (або вже наявної). Тому необхідно звернутися до лікаря-флеболога навіть при незначному, на Ваш погляд, розширенні вен ніг.

Болі при варикозі характеризуються появою неприємних відчуттів в литкових м’язах в кінці дня, відчуттям важкості, стомленості.

Набряки виявляються збільшенням окружності ноги в нижній третині гомілки і області кісточок, що також відбувається до кінця дня. Нічні судоми в литках – це мимовільні хворобливі скорочення м’язів гомілок, які виникають під ранок.

При розвитку ускладнень варикозу, до яких відносяться тромбози і тромбофлебіти, трофічні розлади і трофічні виразки характер скарг змінюється. В першу чергу це стосується болю і набряків. Характерні такі скарги:

– зміна кольору шкірних покривів, частіше на гомілках – почервоніння або потемніння;
– стійкі виражені набряки на гомілці, а іноді і на стегні;
– виражені болі в литках, що підсилюються при ходьбі;
– болючість при пальпації вен;
– ущільнення шкіри і формування виразки на гомілці.

До ускладнень варикозу відносяться:

Венозний тромбоз – стан, при якому в просвіті вени утворюється кров’яний згусток (тромб). Лікарі-фахівці терміном «тромбоз» позначають ураження глибоких вен. Венозний тромбоз – досить грізне ускладнення варикозу, різко погіршує прогноз перебігу хвороби та ефективності лікування. Основною причиною розвитку даного захворювання є несвоєчасне звернення до лікаря, або грубе порушення лікарських рекомендацій.

Тромбофлебіт – запалення і тромбоз поверхні вен. Найнебезпечнішим варіантом поверхневого тромбофлебіту є так званий «гострий висхідний тромбофлебіт з переходом на глибокі вени». Як правило, він розвивається тільки в разі несвоєчасного звернення до лікаря або при невиконанні його рекомендацій, часто вимагає негайного хірургічного втручання.

Трофічні розлади, трофічні виразки – неминучий результат варикозної хвороби при відсутності лікування. В результаті порушення тканинного харчування і запального процесу розвивається ущільнення підшкірної клітковини, витончення і потемніння шкіри з наступним формуванням трофічної виразки (така виразка існує тривалий час, стійка до лікування, дуже повільно закривається). Трофічні розлади різко збільшують терміни лікування і знижують його ефективність. Варто відзначити, що трофічні розлади – доля не тільки літніх хворих. Близько 15% хворих у віці до 40 років при наявності вираженого ураження великих підшкірних вен вже мають трофічні розлади.

Кровотеча з варикозних вен – досить серйозне, а іноді і небезпечне для життя, ускладнення варикозу. Над тривало існуючими варикозними венами шкіра стає тонкою і найменша травма може привести до розвитку кровотечі.

Варикозна хвороба і хронічна венозна недостатність проходять в чотирьох стадіях.

1. Перша стадія характеризується появою поодиноких вузликів розширених вен, які ніяк себе не проявляють, хоча і можуть боліти. До вечора виникає важкість і набряклість ніг до вечора.

2. Друга стадія відзначається збільшенням кількості варикозних вен. Занепокоєння доставляють набряки, важкість у ногах і судоми ночами. У спекотну пору року підвищується ризик виникнення тромбофлебіту.

3. При третій стадії набряклість носить постійний характер, шкіра темніє в області щиколотки, а тяжкість в ногах не зникає навіть після нічного відпочинку. Розвиваються тромбофлебіти і шкірні запалення, екзема і дерматит.

4. Четверта стадія починається з появою трофічних виразок, що не загоюються роками, але після ліквідації венозного застою, затягуються за лічені тижні.

1.2 . Фактори, які впливають на розвиток варикозу у людей

У розвитку захворювання беруть участь відразу кілька факторів:

Прямоходіння – в вертикальному положенні тіла на стінки вен ніг постійно впливає тиск стовпа крові, висота якого дорівнює відстані до серця. Найсерйознішим чинником тут є сила гравітації.

Генетична схильність, спадковість – варикозне розширення вен передається у спадок.

Ендокринні порушення і гормональні впливи – вагітність, прийом естрогенів, гормональні збої, використання гормональних засобів концентрації + варикозна хвороба вен нижніх кінцівок частіше зустрічається у жінок, особливо після пологів.

Конституція – більше страждають високі люди, особливо з підвищеною масою тіла (ожирінням);

Раса – білі люди найуразливіші для варикозу. З цим захворюванням практично не знайомі чорношкірі і жовтошкірі люди;

Запальні захворювання тазових органів, особливо у жінок. Тривалі запальні процеси поширюються на дрібні вени, ускладнення відтоку крові при тривалій напрузі, гормональні порушення внаслідок гормональних захворювань призводять до того, що розкриваються сполучення між артеріальними і венозними судинами, а кров надходить у вени під великим тиском і в більшій кількості. Відбувається вже відоме нам – вени розширюються, клапани не мають можливості стримувати зворотний струм крові.

Результат всіх цих процесів – варикозні вузли. Значне фізичне навантаження, тривале статичне напруження, підняття важких предметів. Все це викликає тривале підвищення тиску у венах ніг.

Нервові захворювання також можуть сприяти розвитку варикозного розширення вен. І порушення нервової системи займають одну з провідних ролей у розвитку варикозу. Нервові закінчення в стінці вени регулюють її пружність (тонус). Підвищення тиску в венах, запалення стінок вен, постійний вплив токсинів на організм і вени (алкоголь, куріння, ліки) викликають зміну характеру діяльності нервових закінчень, знижується тонус судинних стінок вен і, як наслідок, просвіт судин розширюється.

Характер праці і способу життя: стояча або сидяча робота, мала рухливість і пристрасть до комп’ютера. Варикоз може розвинутися як наслідок будь-якого іншого захворювання. Підвищення венозного тиску і розширення вен може бути наслідком здавлення венозних судин пухлиною, рубцевою тканиною, закупорки вен, наслідком запальних процесів і травм.

Кашель і запори також сприяють розвитку варикозу, особливо якщо вони супроводжують вас протягом тривалого часу. Кашель і запори підвищують внутрішньочеревний тиск. Як наслідок, підвищується і тиск у венах. До варикозного розширення вен призводить і плоскостопість.

1.3. Методи лікування варикозної хвороби

1. Компресійна склеротерапія і склерохірургічні методики в лікуванні варикозної хвороби ( UGFS)

У 90-х роках з’явився і став розвиватись новий революційний метод склеротерапії з використанням пінної форми склерозуючої речовини. Він в більшості випадків є альтернативою хірургічному лікуванню варикозної хвороби, не поступаючись йому за результатами.

2. Ендовазальна лазерна облітерація варикозних вен (EVLA)

Суть методу полягає в опроміненні внутрішньої поверхні варикозної вени променем лазера.

3. Мініфлебектомія

Хірургічному лікуванню варикозної хвороби більше сотні років, проте, тільки в останнє десятиліття воно почало відповідати вимогам амбулаторності, безболісності і косметичності.

4. Механохімічна абляція (MOCA)

5. Оклюзія ціаноакрилатним клеєм (CAE)

6. Радіочастотна абляція (RFA)

7. Безопераційне лікування варикозних вен методом Терновської Тамари Олексіївни, в тому числі і за допомогою перекису водню

Перші 6 методик характеризуються швидким лікуванням від варикозної хвороби за допомогою одного або декількох сеансів, виконання їх грунтується на тому, що варикозно розширені вени є паталогічними утвореннями і не виконують своєї функції, тому виключення їх з кровообігу (видалення або склерозування призводить до поліпшення венозного відтоку. Але якщо на прикладі 14-річний пацієнт, або пацієнт, який бажає зберегти наявні венозні судини (так як в організмі людини немає зайвих органів і систем), то для цієї категорії клієнтів необхідний щадний судиннозберігаючий метод лікування. Таким є запатентований метод Терновської Тамари Олексіївни. Ним виліковують в медичному кабінеті «Материнка», де підхід до кожного пацієнта професійний: індивідуальний, щадний.

Про метод

Протипоказання

До відома

Stay in touch

При бажанні зберегти наявні венозні судини (так як в організмі людини немає зайвих органів і систем), то лікування розширення вен потрібно проводити щадним зберігаючим судини методом лікування. Таким є запатентований метод Терновської Тамари Олексіївни.

Переваги даного способу лікування в порівнянні з іншими методами наступні:
а) для лікування використовуються гомеопатичні препарати, компреси на травах, лікарський розчин, який включає в тому числі і активний кисень, який в нормі виробляється клітинами імунної системи і не є шкідливим, а навпаки, при його введенні організм в цілому, отримує оздоровчий ефект;
б) при застосуванні СПОСОБУ ТЕРНОВСЬКОЇ Т.О. ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗНОГО РОЗШИРЕННЯ ВЕН КІНЦІВОК не відбувається виключення вени, або її окремої ділянки і зберігається її функція, що особливо важливо для пацієнтів і дає можливість застосовувати цей метод без вікових обмежень, а також на початкових стадіях захворювання.
Процедура займає в середньому годину (кількість таких сеансів – залежить від кожного конкретного випадку) і дозволяє негайно повернутися до звичайного життя.
Спостереження за вилікуваними протягом 14 років показало високу ефективність цього методу. Лікувати вену потрібно, якщо вона дійсно «хвора»:
1. Виступає над рівнем шкіри і звита;
2. Не виступає над рівнем шкіри, але звита;
3. Ознаки УЗО: ретроградний потік крові, неспроможні клапани, вена більшого діаметру, ніж в нормі.
Якщо вена просто видно крізь ніжну шкіру, то її і лікувати взагалі не потрібно.

50 – 60% потребують підліковування,
дотримання рекомендацій зменшує ризик рецидиву і поширення варикозу.

Основні протипоказання до лікування варикозу методом Терновської Т. О.

1) В анамнезі – кодування від алкоголю та наркоманії.
2) Дисплазія, аномалія розвитку судин шиї і голови.
3) Атеросклероз судин шиї і голови.
4) Онкозахворювання з метастазуванням.
5) Тяжка анемія (гемоглобін менше 100 г/л (недокрів’я)).
6) Гемофілія — вроджене незсідання крові.
7) Неспецифічний виразковий коліт у гострій фазі захворювання.
8) Артеріальний тиск нижче 80 мм рт. ст.
9) Вагітність, годування груддю.
10) Афібриногенемія.
11) Капіляротоксикоз.
12) Тромбоцитопенічна пурпура.
13) ДВЗ-синдром.
14) Бешиха наявна або в анамнезі, так як при лікуванні може бути загострення захворювання у вигляді шкірних проявів або флебіту (внесено 26.07.2016г.).
15) Психічні захворювання.
16) Недотримання дієти (їжа без солі і цукру) за 1 тиждень до лікування.
17) Недотримання дієти (їжа без солі і цукру) безстроково, при наявності трофічних змін в нижніх кінцівках (ліподерматосклероз, пігментація, виразки наявної або в анамнезі).
18) Аритмія.
19) Флебіти, тромбофлебіти.
20) Діаметр розширеної вени 10 мм і більше.
21) Здорові вени.

Методика Терновської Тамари Олексіївни лікування варикозного розширення вен кінцівок за допомогою, в тому числі перекису водню не можлива при спробі заочного вивчення!

На даний момент право використовувати метод Терновської Т. О. не було передано жодній приватній особі або організації.

Всі тонкощі лікування запатентованим методом Терновської Т. О. (Н2О2), відомі лише її автору.

За непрофесійне, дилетантське, безграмотне використання іншими особами даного методу, що може призвести до серйозних ускладнень, автор методу не несе відповідальність.

Незважаючи на уявну простоту, дана процедура вимагає великого досвіду і вміння.

У медичному кабінеті центру «Материнка» Ви будете проходити лікування під керівництвом автора методу.

Call Now Button