Чи правда, що мешканцям Нідерландів і пацієнтам кабінету “Материнка” рекомендують переходити на веганське харчування?
Для початку з’ясуємо: Яка ж різниця між вегетаріанцем та веганом?
Вегетаріанство – цепопулярний спосіб життя, який поєднує правила харчування і споживання.
Сенс дієти вегетаріанця у відмові від забійної їжі, тобто продуктів, отриманих в результаті умертвіння живої істоти. Перенесений тваринами стрес, на їхню думку, негативно позначається на хімічному складі продукту, а згодом, і на здоров’ї людини. Тому вегетаріанці не вживають в їжу м’ясо і м’ясопродукти, птицю, рибу і морських обителей. Однак в раціоні більшості з них є така тваринна їжа, як яйця, мед, молоко і молочні продукти
Вегани – це один із суворих напрямків вегетаріанства. Вони харчуються виключно продуктами рослинного походження, зрідка додаючи мед.
На початку 2018 року Незалежна консультативна рада по навколишньому середовищу та іфраструктурі Нідерландів представила доклад, в якому закликає громадян Нідерландів перейти на стійке рослинне – веганське- харчування. Рада наголосила на необхідності змінити продовольчу політику, щоб перешкодити змінам клімату і процесам індустріалізацїї, що росте. Рада рекомендує перейти на рослинне харчування на 60% до 2030 року в національному масштабі.
В докладі мовиться про те, що стійке і здорове харчування означає споживання більшої кількості овочів і меншої кількості протеїнів.
В 2016 році уряд Нідерландів скоротив кількість м’яса, що рекомендувалось до споживання. А в наступні 5-10 років Нідерланди хочуть стати світовими лідерами в області стійкого і здорового харчування. Оскільки виробництво і споживання продуктів тваринного походження мають значний вплив на зміни клімату, на здоров’я населення та проблеми довкілля, саме на них більше всього приділено уваги в докладі Незалежної консультативної ради Нідерландів.
Мешканцям Нідерландів і пацієнтам кабінету “Материнка” рекомендують переходити на веганське харчування з метою покращити здоров’я і максимально покращити стан сердцевосудинної системи.