МЦ “Материнка” на своїх заняттях знайомиться з дослідженнями професора Сапольскі щодо хронічного стресу.

На заняттях в четвер (01.12.22) ми всім колективом розбирали цікаві і корисні теми, актуальні питання

для надання послуг МЦ “Материнки” високої якості.

Роберт Сапольські – всесвітньо відомий біолог, професор Стендфордського університету, нейробіолог, який вивчає поведінку та фізіологію тварин, в тому числі і людини. Він провів лекцію для українських психологів про фізіологію хронічного стресу, впливу військових дій на психофізіологічні властивості організму.

  • За словами професора внаслідок хронічного стресу:
  1. Зменшується гіпокамп, що впливає на процеси запам’ятовування. Погіршується якість навчального процесу, тому, якщо помітили щось за своєю дитиною, не слід перейматися – це природна реакція на обстановку в країні.
  2. Збільшується мигдалевидне тіло мозку, і пропорційно збільшується відчуття страху та тривоги.
  3. Виснаження системи регуляції дофаміна призводить до депресій.
  4. Втрата самоконтролю та імпульсивність внаслідок впливу на фронтальну кору головного мозку. Хоча може бути і протилежне – емоційне очерствіння.
  • Не потрібно знецінювати свої переживання. В умовах  військових дій рекомендовано планувати своє життя хоча б на 2 години. Це дає відчуття самоконтролю, а значить – спокою. Потрібно мати оптимістичний настрій на майбутнє, що ситуація мине і все вирішиться. Замисліться також над тим, чому ви навчаєтесь в даній ситуації.
  • Радять пожаліти себе, але існує і протилежна думка – в умовах стресу кращим буде загартовуватись. Між цими полюсами є компромісні варіанти, адже небезпека існує як в утраті самоконтролю, так і в зношуванні нервової системи при надмірній експлуатації нервових зусиль для витримки. Це питання вибору і краще його обговорити зі спеціалістом.
  • На відміну від інших розвинених країн, в Україні нема традиції звертатись зі своїми душевними проблемами до психолога. Внутрішні переживання люди здебільшого відкривають знайомим, в робочому колективі чи в бесіді з випадковими людьми в черзі. Але окрім емоційного розвантаження можна отримати неприємні соціальні наслідки та невірні установки. Ви не можете бути впевнені в доброзичливості співрозмовника й у конфіденційності спілкування. В період військових дій, коли кожна людина перебуває під стресовим впливом, краще звернутись за кваліфікованою допомогою до професіонала! В інтернеті є широкий вибір приватних психологів. В Кропивницькому на безкоштовній основі діють центри соціально-психологічної допомоги.

Бережіть себе та своє здоров’я, підтримуйте один одного. Миру нам!

Щодо лікування варикозу без операції щадним судиннозберігаючим методом Терновської Т.О. та рекомендацій дізнавайтесь за номером: 050 80 78 724.

Ми завжди Вам раді допомогти, в межах наших можливостей.

МЦ “Материнка”

Facebook:
https://www.facebook.com/materinka.org/

Instagram:
https://www.instagram.com/materinka_org/

2022-12-04T14:11:28+00:00
Call Now Button