Основи раціонального харчування для пацієнтів Терновської Тамари Олексіївни.

 Рекомендації  по  раціональному  харчуванню в медичному кабінеті «Материнка». 

Це розумне харчування. Під час прийому їжі ми маємо мати добрий настрій .

 1. Слова подяки за приготовану, подану їжу треба казати всім. Процес вживання їжі має бути в спокійній обстановці, не треба відволікатися на інші заняття: читання, перегляд телепередач і т.і.
 2. Найкращий час для прийому їжі з 12-ї до 20-ї години. В цей час активно виділяються травні соки і ферменти по всьому шлунково-кишковому тракту, що дає можливість організму активно перетравлювати і засвоювати їжу.
 3. Харчову грудку здоровій людині треба жувати 40 разів.

З захворюванням шлунково-кишкового тракту –  100 разів.

 1. Воду пити за 1 годину до прийому їжі і через 3-4 години після, щоб не перешкоджати травленню і засвоюванню їжі, тому що соки в шлунку розводяться водою, що погіршує процес травлення .
 2. Кількість прийомів їжі має бути 1-2 рази на день. У людей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту приймати їжу потрібно 4-5 разів на день дрібними порціями.
 3. Салат із сирих овочів і фруктів, вжитий до вареної їжі, попереджує харчовий лейкоцитоз. Варена їжа при попаданні в шлунково-кишковий тракт викликає збільшення лейкоцитів в периферійній  крові, що зменшує і виснажує можливість імунної системи боротися з хворобами. Тому співвідношення вареної їжі і їжі без термічної обробки має бути 1:3.
 4. Кількість їжі на один прийом має вміщуватись в 2-х жменях людини (200-300 мл).

Переїдання перевантажує ШКТ і приводить до порушень його роботи, їжа там починає загнивати, це супроводжується диспепсією і навіть отруєнням їжею.

 1. Не рекомендується змішувати вуглеводи з білками (м’ясо з картоплею, кашами), а отже можна вживати зелень із білками, вуглеводами.
 2. Вживання молока негативно позначається на стані здоров’я дорослої людини, бо молоко є призначеним природою харчуванням для немовлят. У дорослої людини відсутні ферменти для перетравлювання білка казеїну, що є в молоці і це може призвести в кінцевому результаті  до таких захворювань як мігрень, закреп, рак, катаракта, хронічна втома, алергії, шлунково-кишкові кровотечі, аутизм, діабет 1 типу, ішемічна хвороба серця, хвороби суглобів.

Відповідно будови шлунково-кишкового тракту в порівнянні з хижаками і травоїдними в людини в будові і функціях є

5 ознак:

– зуби

– слина

– шлунковий сік

– довжина кишечника

– будова товстого кишечника,

які ставлять її ближче до травоїдних. Тому м’ясо не є тією їжею, яка покращує здоров’я. Крім того, вживання м’яса недоцільне ще й тому, що організм  пересичується трупною отрутою (кадаверін, нейтрін),  яка негативно впливає на тіло людини. У південних народів (по Атерову) є такий вид катування: харчування лише м’ясом і через два  тижні тіло людини починає розкладатися і людина помирає.

 1. 30% людей на планеті мають непереносимість до глютену. Щоденне вживання глютеновмісних продуктів призводить у них до таких хвороб і аутоімунних розладів:
 • Тиреоїдит
 • Бронхіт, бронхіальна астма
 • Психічні захворювання. Шизофренія. Тривога. Хронічний стрес. Депресія. Хвороба Альцгеймера. Паркінсонізм. Епілепсія. Головний біль, мігрені
 • Алкоголізм
 • Варикозна хвороба. Артрити, артрози
 • Безсоння
 • Цукровий діабет
 • Ожиріння
 • Хвороба Крона
 • Синдром подразненого кишківника
 1. Категорично проти вживання цукру і цукровмісних продуктів і за значне зменшення солі в їжі.
 2. В 2016 році Есинорі Охсумі отримав Нобелівську премію за дослідження процесу аутофагії, який стимулюється паузами між прийомами їжі, для продовження здорового тривалого життя, попередження онкології, хвороби Альцгеймера та інших хвороб.

А діяч альтернативної медицини Андреєв Ю.П. іще раніше стверджував, що дуже корисно  голодувати:

щотижнево – 36 годин

щоквартально – 7 днів

щорічно – 21-28 днів.

Голодування – це колосальне очищення. В його процесі згорає все шкідливе, все хвороботворне для організму.

 1. Нейрогенез – це утворення нейронів у дорослої людини. Утворюются вони із стовбурових клітин протягом усього життя. Для покращення нейрогенезу потрібно знизити калорії до 20-30%, потрібне короткочасне голодування (починати з посту).

Надбання нових знань стимулює нейрогенез.

Також стимулюють нейрогенез:

 • Флавоноїди (гіркий шоколад, чорниця, омега-3 жирні кислоти (морська риба, товстолобик)
 • Темні сорти вишень і черешень, виноград темних сортів
 • Хрустка їжа
 • Приємні умови .

Викликають погіршення нейрогенезу:

 • Насичені жири
 • Алкоголь
 • Куріння
 • Переїдання
 • Варена, жарена, копчена їжа та дуже жирна.
 1.  Остеопороз займає четверте місце серед неінфекційних захворювань.

ПРОФІЛАКТИКА ОСТЕОПОРОЗУ

До 30-ти років іде накопичення кальцію (Са) в кістковій тканині. До 40-ка років підтримується на високому рівні. Після 40-ка років в зв’язку з гормональним перелаштуванням зменшується кальцій (демінералізація) в кістковій тканині, що викликає остеопороз, який діагностується  проведенням денситометрії.

Остеопороз  є причиною переломів:

 • компресійних – хребців
 • діафізів променевих кісток
 • шийки стегнової кістки

Якщо виконувати ВСІ рекомендації ( медикаменти, харчові додатки), то за один рік покращуємо стан кісток на 1%.

Остеопороз діагностують при демінералізації кісток на 25%. І тому після сорока років (шестидесяти)  потрібно щоденно вживати АКВАДЕТРИМ  до 1000 ОД (>40-500 ОД) плюс суміші з багатим мінеральним складом.

Ми готові допомогти покращити стан судинної системи організму щадним судиннозберігаючим методом Терновської Тамари Олексіївни в МЦ “Материнка”. Попередній запис на консультацію по телефону 0508078724

2023-06-28T10:40:51+00:00
Call Now Button