Україна бореться з неінфекційними захворюваннями
Перша Національна конференція з неінфекційних захворювань: досягнення та подальші пріоритети країни. Що вже зроблено і як зберегти здоров’я українців говорили представники Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового банку, міжнародні на національні експерти, а також лікарі та вчителі з усієї країни. Неінфекційні захворювання (НІЗ) — це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, мають тривалий перебіг і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. До них відносять серцево-судинні захворювання, рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання, психічні захворювання і є головною причиною смертності у світі. Основними причинами розвитку даних хвороб є нездорове харчування, недостатня фізична активність, споживання тютюну та алкоголю і вплив навколишнього середовища(забруднення та інше.)
Причиною майже 84% всіх смертей в Україні є серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень і розлади психічного здоров’я. Саме тому профілактика є пріоритетом трансформації української системи охорони здоров’я.
- Наразі вже ухвалили Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань– довготривалу національну кампанію для запобігання неінфекційним захворюванням. Реалізація цього плану дозволить:
- скоротити на 30% споживання солі;
- зупинити зростання захворюваності на ожиріння та діабет;
- до 2030 року на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань: серцево-судинних хвороб, раку, діабету та хронічних респіраторних захворювань та інших;
- на 10% зменшити тенденцію низької фізичної активності;
- щонайменше на 10% зменшити зловживання алкоголем;
- знизити до показника 18,5% поширеність споживання тютюнових виробів населенням у віці понад 15 років;
- на 25% знизити смертність від ДТП.
МОЗ України робить перші дуже обережні кроки в напрямку профілактичної медицини. Якщо порівнювати з іншими країнами світу, то навіть виникає сумнів,що такими крихітними кроками можна змінити щось на краще.
Ознайомтесь, які зміни,рекомендації пропонують уряди інших країн.
- Нідерланди – 2018 рік. Незалежна консультативна рада закликає своїх громадян перейти на стійке рослинне – веганське харчування, щоб не завдавати шкоди здоров’ю людини та навколишньому середовищу.
- Канада -2019 рік. Міністерство охорони здоров’я країни видало новий довідник де м’ясо і молочні продукти вилучені з переліку в розділі про білок. Роз’яснюється як отримати протеїн з рослинної їжі.
- З 2015 року Всесвітня ООЗ додала м’ясо в список канцерогенів,що викликають рак.
Прочитавши ці поради людина задумається і зробить для себе вірні висновки у виборі їжі, щоб не зашкодити своєму здоров’ю :)