Україна робить перші кроки в профілактичній медицині. Практичні поради, аналогічні рекомендаціям від МЦ “Материнка”.

Україна бореться з неінфекційними захворюваннями

 Перша Національна конференція з неінфекційних захворювань: досягнення та подальші пріоритети країни. Що вже зроблено і як зберегти здоров’я українців говорили  представники Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового банку, міжнародні на національні експерти, а також лікарі та вчителі з усієї країни.   Неінфекційні захворювання (НІЗ) — це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, мають тривалий перебіг і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. До них відносять серцево-судинні захворювання, рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання, психічні захворювання і є головною причиною смертності у світі. Основними причинами розвитку даних хвороб є нездорове харчування, недостатня фізична активність, споживання тютюну та алкоголю і вплив навколишнього середовища(забруднення та інше.)

Причиною майже 84% всіх смертей в Україні є серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень і розлади психічного здоров’я. Саме тому профілактика є пріоритетом трансформації української системи охорони здоров’я.

 • Наразі вже ухвалили Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань– довготривалу національну кампанію для запобігання неінфекційним захворюванням. Реалізація цього плану дозволить:
 • скоротити на 30% споживання солі;
 • зупинити зростання захворюваності на ожиріння та діабет;
 • до 2030 року на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань: серцево-судинних хвороб, раку, діабету та хронічних респіраторних захворювань та інших;
 • на 10%  зменшити тенденцію низької фізичної активності;
 • щонайменше на 10% зменшити зловживання алкоголем;
 • знизити до показника 18,5% поширеність споживання тютюнових виробів населенням у віці понад 15 років;
 • на 25% знизити смертність від ДТП.

МОЗ України робить перші дуже обережні кроки в напрямку профілактичної медицини. Якщо порівнювати з іншими країнами світу, то навіть виникає сумнів,що такими крихітними кроками  можна змінити  щось на краще.

Ознайомтесь, які зміни,рекомендації пропонують уряди інших країн.

 1. Нідерланди – 2018 рік. Незалежна консультативна рада закликає своїх громадян перейти на стійке рослинне – веганське харчування, щоб не завдавати шкоди здоров’ю людини та навколишньому середовищу.
 2. Канада -2019 рік. Міністерство охорони здоров’я країни видало новий довідник де м’ясо і молочні продукти вилучені з переліку в розділі про білок. Роз’яснюється як отримати протеїн з рослинної їжі.
 3. З 2015 року Всесвітня ООЗ додала м’ясо в список канцерогенів,що викликають рак.

Прочитавши ці поради людина задумається і зробить для себе вірні висновки у виборі їжі, щоб не зашкодити своєму здоров’ю :)

2022-10-24T10:54:31+00:00
Call Now Button