Від п’явок можна заразитися.. Розвінчуємо міфи.


Від п’явок можна заразитися.. Розвінчуємо міфи.

І сьогодні, незважаючи на шалену популярність гірудотерапії – лікування п’явками, –  навіть від маститих професорів можна почути, що при цьому можна отримати зараження організму через відсутність стерильності, що можна отримати тромбофлебіт. Та ще, що через те, що п’явка висмоктує із вени кров, вена ховається.

Сьогодні розвінчаємо міф про нестерильність  гірудотерапії.

Розпочнемо з того, що використання п’явки в якості лікування від хвороб відомо людству більш як 4000 років. Сьогодні нараховується близько 400 видів п’явок, але для лікування використовується лише п’явка медична, яку спеціально вирощують на біофабриках. Біофабрики продають п’явки після останнього годування яловичою кров’ю через 4 місяці. Перед реалізацією п’явок обов’язково отримують сертифікат на їх придатність.

Прокушуючи  шкіру, п’явка одночасно вприскує більше ста біологічно активних речовин, серед них – хлорміцетин – антибіотик п’явки. Патогенні мікроорганізми в крові людини ( золотистий стафілокок, гемолітичний стрептокок, черевнотифозна паличка, блідна спірохета та ін.) не тільки подавляються, але й знищуються нейтрофільними лейкоцитами внаслідок відновлення чи підвищення здатності захвачувати і перетравлювати мікроби.

Кров, яку висмоктують п’явки, не підлягає гнильним процесам.

В тілі п’явки гинуть:

через 10 днів – золотистий стафілокок

через 17 днів – сибірська язва

через 28 днів – туберкульозні палички

через 30 днів – черевний тиф.

Всі ці властивості п’явки збільшують несприйнятливість організму людини до інфекції.

Звичайно, при проведенні  процедур приставки п’явок потрібно дотримуватись  санітарних умов, використовувати стерильний матеріал, дотримуватись  правил гігієни самому хворому.

В кабінетах гірудотерапії п’явки повторно не використовуються.

Сподіваємося, опрацьована працівниками МЦ «Материнка» інформація була цікава і корисна. При наявності нових запитань – з задоволенням відповідаємо онлайн або за адресою м.Кропивницький, вул. Гагаріна 9 (для запису тел. 0508078724).

Будьте Здорові!

2020-10-02T15:03:47+00:00
Call Now Button