Застосування в МЦ “Материнка” йоги для підтримки вен в гарному стані і профілактики варикозу (розширення вен).

Для розкриття теми проведемо детальний аналіз наявних  спостережень і узагальнемо висновки щодо впливу йоги на стан судин людини.

В поле вивчення попали дослідження проведені авторами: Yamuna, U., Majumdar, V., Saoji, A.A. Division of Yoga and Life Sciences, Swami Vivekananda Yoga, Anusandhana Samsthana, Eknath Bhavan, Gavipuram Circle, KG Nagar, Bengaluru 560019, India.

Advances in Integrative Medicine Volume 9, Issue 2, May 2022, Pages 119-125

Вплив йоги на рівень гомоцистеїну, симптоматику та якість життя зайнятих в промисловості працівників із хронічною венозною недостатністю: протокол для рандомізованого контрольованого дослідження

Анотація: Передумови та цілі 

Хронічна венозна недостатність (далі – ХВН) часто пов’язана з тривалим стоянням на роботі. ХВН може призвести до багатьох негативних наслідків, а також судинного запалення.  Поточний протокол дослідження призначений для оцінки впливу йоги на ХВН.Матеріали та методи:Сто працівників галузі промисловості  з ХВН були розподілені на групу йоги та групу, яка не займалась по системі йоги. Група йоги отримала спеціально розроблений модуль йоги – шість днів на тиждень протягом трьох місяців. Контрольна група займалася рутинною діяльністю. На початку та в кінці трьох подальших місяців в цих групах  були досліджені сироватковий гомоцистеїн, венозна клінічна шкала тяжкості (VCSS), щиколотково-плечовий індекс тиску та психологічний стан.-          Венозна клінічна шкала тяжкості (VCSS) визначається за наявністю 10 симптомів: біль, набряк, варикозні вени, пігментації, запальний процес, індурація, виразка – за кількістю, тривалістю, розміром і використанням компресійної терапії.–          Підвищення  гомоцистеїну сприяє запаленню,  є токсичним для нейронів мозку і провокує атеросклероз, ІХС, інсульт, хворобу Альцгеймера, артрит, псоріаз, СЧВ (системний червоний вовчак), розсіяний склероз.–          Щиколотково-плечовий індекс розраховується від значень систологічного артеріального тиску руки і ноги, дозволяє визначити захворювання периферичних артерій. 

Статистичний аналіз:Дані були перевірені на відповідність нормі, а відповідні тести використані для оцінки відмінностей між  двома групами.Очікувані результати:Спеціально розроблений модуль йоги мав  допомогти зменшити запалення судин, появів симптоматики ХВН та покращити психологічний стан працівників. Зміст та результати дослідження:Йога — стародавня індійська наука про цілісне життя, яка останнім часом набула популярності завдяки своїм терапевтичним і оздоровчим ефектам. Йога використовується при  різних проблемах зі здоров’ям, таких як респіраторний, серцево-судинний, м’язово-скелетний, метаболічний, больовий та раковий синдром. В ході дослідження було продемонстровано покращення:- насосної функції литкового м’яза; -венозного повернення;-фізичного та психічного здоров’я при ХВН ;-Практики йоги показали позитивний вплив на симптоми венозної недостатності, що зменшило прогресування захворювання;- Дослідження показали, що йога має терапевтичні переваги у зменшенні запалення, втоми та ригідності суглобів;- Покращується сила периферичних м’язів і зміцнюються м’язи нижніх кінцівок, щиколоток,  покращується функціональність роботи стегон і щиколоток у людини; – Регулярна практика йоги суттєво мінімізувала  запальну реакцію на стресові переживання, що мало значний вплив на якість життя працівників; – Дослідження показало сприятливу роль йогівських поз і дихальних вправ в активації «м’язів насоса», збільшенні діапазону рухів: згинання великих м’язів, максимальне розтягнення шкіри; – В дослідженні повідомляється про позитивний вплив йоги на лікування болю та лімфостазу.Варто зазначити, що  йога пом’якшує вірогідність настання  професійних ризиків для здоров’я. Вона використовується в різних професійних середовищах, включаючи медичних працівників, комп’ютерних спеціалістів, військових, спортсменів тощо. Дослідження вказують на сприятливу роль йоги в пом’якшенні наслідків  отриманої  професійної шкоди здоров’ю та в посиленні  ефективності трудової діяльності.ХВН є поширеною проблемою серед працівників, яким потрібно стояти протягом тривалого часу. Дослідження  продемонструвало корисну роль активних фізичних вправ у профілактиці ХВН, пов’язаної з стоячою  роботою. Йога, як підхід до оздоровлення  розуму та тіла, також може бути економічно вигідною  терапією для лікування ХВН. Дослідження показали, що заняття йогою знижує рівень гомоцистеїну та відновлює  ендотеліальну дисфункцію у жінок із первинною дисменореєю. Подібно до йоги, регулярні фізичні вправи значно знижують  рівень гомоцистеїну в плазмі у молодих жінок з надмірною вагою або ожирінням із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). Таке зниження показників спостерігається і в категорії  осіб із підвищеним ризиком передчасного атеросклерозу. Але для розуміння ефективності йоги в лікуванні ХВН необхідні дослідження, засновані на доказах, із значно більшою вибіркою.

Відвідувачам  медичного кабінету «Материнка» для очищення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів ми рекомендуємо методику Нетті – одну із вправ йоги. Вона дуже ефективна для оздоровлення носоглотки. 

Рухомі вправи також дуже корисні. Для підтримки здорових вен та запобігання появі нових варикозно-розширенних ділянок  вен ми рекомендуємо усі «перевернуті» пози із йоги та  додаткову   вправу «велосипед» в положенні лежачи на спині.

Медпрацівниками «Материнки» надаються рекомендації щодо правильного оздоровчого дихання з елементами йогівського дихання. 

Як і в системі йоги, в нашому кабінеті віддається перевага у вживанні правильно збалансованої рослинної їжі з мінімальною термічною обробкою. 

Також ми рекомендуємо скористатись пропозицією оздоровлення природними засобами.

Лікування в МЦ ,,Материнка,,  справляє  загальний оздоровчий  вплив на весь організм.

Записатись можна на консультацію в МЦ «Материнка», де Ви отримаєте повну інформацію щодо:

  • Стану своїх судин;
  • Рекомендації для людей, схильних до варикозу;
  • Способів лікування вен;
  • Подальшого лікування (підготовка, лікування, спостереження);
  • Необхідних обстежень;
  • Порядку запису на лікування.

Прийом ведеться з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 14:00.

Ми знаходимось:

м.Кропивницький, вул. Гагаріна 9.

Прийом по попередньому запису.

Первинна ознайомча консультація – безкоштовна в рамках програми «Здорові судини – здорова людина».

Вартість процедури по лікуванню вен без операції методом ТЕРНОВСЬКОЇ Т.О. -458 грн (станом на грудень 2022року);

Ідеальне поєднання “ціна – результат” – так як після нашого лікування всі вени функціонують!!!.

Ефективно – частково/повністю відновлюємо клапани вен.

Швидко – середній курс лікування 2 тижні по 3 процедури в день.

Корисну інформацію щодо поліпшення стану здоров’я можна отримати з наших джерел:

Facebook:

https://www.facebook.com/materinka.org/

Instagram:

https://www.instagram.com/materinka_org/

Можете дізнатись про нас на нашому сайті:

https://materinka.org/paciientu.html

Або за номерами телефонів:

+380508078724

+380965345205

Нам приємно бути причетними до позитивних змін в Вашому житті!

2022-12-10T18:09:34+00:00
Call Now Button