Раціональне харчування. Корисно і легко чи важко і нереально?

Раціональне харчування (від лат. ratio – розумний) – це достатнє в кількісному й повноцінне в якісному відношенні харчування; фізіологічно повноцінне харчування здорових людей із врахуванням їх віку, статті, характеру праці та інших факторів.

Основа раціонального харчування — збалансованість, тобто оптимальне співвідношення компонентів їжі. За такого харчування до організму надходять різноманітні поживні речовини в кількостях, необхідних для нормальної життєдіяльності людини.

Правильне харчування — перший ключ до здоров’я i доброго самопочуття, без яких важко досягнути максимальної працездатності. Рівновага в організмі, яка приводить до здоров’я, починається з їжі, яку ми cпоживаємо. Відмітимо основні моменти:

Під  час прийому їжі ми маємо мати добрий настрій. В релігійній сім’ї батько чи старший член сім’ї перед їдою  читає молитву і дякує Богові, природі за можливість споживати їжу. Слова подяки за приготовану і подану їжу треба казати всім. Процес вживання їжі має бути в спокійній обстановці. Не треба відволікатися на інші заняття: читання, перегляд гаджетів і т.і.

Найкращий час для прийому їжі з  12-ої до 20 години. В цей час активно виділяються травні соки і ферменти по всьому шлунково-кишковому тракту, що дає можливість організму активно перетравлювати і засвоювати їжу.

З 4-ої ночі 12 години дня  організм очищується від токсинів.

З  20-ої до 4 години ночі  іде засвоєння їжі.

Жувати харчову грудочку  треба  здоровій людині 40 разів, людям з захворюваннями  шлунково-кишкового тракту – 100 разів. В роті є ферменти –   амілаза, ліпаза, мальтаза, які розщеплюють вуглеводи і жири.

Воду необхідно пити за 1 годину до прийому їжі і через 3-4 години після, щоб не перешкодити травленню і засвоюванню їжі, розводячи виділені  в шлунку травні соки.

Кількість прийомів їжі має бути 1-3 рази на день.

МЦ “Материнка” спеціалізується на лікуванні вен без операції унікальним судиннозберігаючим методом Терновської Тамари Олексіївни поділяє погляд щодо користі зваженого підходу до раціону харчування. В своїх рекомендаціях книжечках-пам’ятках пацієнти отримують зібрані найефективніші поради.
Обов’язковий попередній запис на консультацію по телефону: +380508078724 (м.Кропивницький).
2020-11-19T12:46:00+00:00
Call Now Button